KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12916290
*
nr 1291 6290
Ingrid Jövinger
(1894-1976), Sverige
Oljemålning, Ingrid Jövinger (1894-1976), Signerad, daterad 1948, Fiskare. Olja på duk, 82x64 cm
Ingrid Jövinger, svensk bildkonstnär född 1894, död 1976.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 november 2019
kl 20:45:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/11 19:51:27
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Ingrid Jövinger
Ingrid Jövinger, svensk bildkonstnär född 1894, död 1976.
Läs mer om Ingrid Jövinger
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fiskare ingrid jövinger olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:56
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:50
-
1037 Oljemålning
Anders Wahlgren. Signerad, daterad 1907, Stockholm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:48
*
Ingrid Jövinger
Ingrid Jövinger, svensk bildkonstnär född 1894, död 1976.
Läs mer om Ingrid Jövinger
nr 1291 6290
Ingrid Jövinger
(1894-1976), Sverige
Oljemålning, Ingrid Jövinger (1894-1976), Signerad, daterad 1948, Fiskare. Olja på duk, 82x64 cm
Ingrid Jövinger, svensk bildkonstnär född 1894, död 1976.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 november 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/11 19:51:27 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Ingrid Jövinger
Ingrid Jövinger, svensk bildkonstnär född 1894, död 1976.Läs mer om Ingrid Jövinger
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fiskare ingrid jövinger olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:16 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:56 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:50 -
1037 Oljemålning
Anders Wahlgren. Signerad, daterad 1907, Stockholm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:48